Piedalies festivāla Icebreakers 10 000 EUR Biznesa ideju konkursā

Kā iegūt pirmo finansējumu savai biznesa idejai pirms esi uzsācis tās attīstīšanu?

6. oktobrī Latvijas Universitātē (LU) jau piekto gadu norisināsies studentu Biznesa inkubatora rīkotais studentu un jauno profesionāļu biznesa iespēju festivāls “Icebreakers’22”. Ikgadēja tradīcija festivāla ietvaros ir biznesa ideju konkurss, kura laikā komandām ir iespēja prezentēt savas biznesa idejas un sacensties par 10 000 EUR.  

Piedalīties konkursā aicināti biznesa ideju autori ar savu komandu, kuriem ir vēlme iesaistīties inkubatora jaunajā sezonā 2022./2023. akadēmiskajā gadā. Komandas sastāvā jābūt vismaz pusei Latvijas Universitātes studentu, pētnieku vai pēdējo divu gadu absolventu. Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 10 000 EUR. Balvas tiks sadalītas starp daudzsološākajām idejām, kuras vērtēs īpaši izraudzīta komisija.

Potenciālie dalībnieki aicināti pieteikties konkursam līdz 25. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu festivāla “Icebreakers’22” tīmekļa vietnē. Uzstāties uz festivāla skatuves un prezentēt komisijai savu ideju tiks aicināti 10 labākie ideju autori un viņu pārstāvētās komandas. Starts grantu konkursam uz festivāla galvenās skatuves tiks dots pulksten 15.00, un tas, tāpat kā pārējās festivāla aktivitātes, norisināsies LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3.  

Grantu konkurss norisinās, pateicoties 2014. gadā izveidotajam "Biznesa ideju fondam", kas bija inkubatora lielākā mecenāta Džona Medvecka iniciatīva, kuru toreiz un arī turpmāko gadu laikā ir atbalstījuši Driehaus ģimene, LMT Retail&Logistics, 4Finance, Inbox.lv, un citi uzņēmumi un privātpersonas. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

Lai piedalītos konkursā, nepieciešams sagatavot piecu minūšu prezentāciju latviešu valodā. Tajā jāiekļauj:

  • biznesa ideja, problēma, ko tā risina un tirgus lielums;  
  • komanda, kompetences;  
  • konkurenti un salīdzinājums ar tiem;  
  • ko vēlaties pārbaudīt/sasniegt ar pieprasīto finansējumu;  
  • kā plānojat izmantot pieprasīto finansējumu;
  • kādi ir projekta atskaites punkti un termiņi, lai sasniegtu mērķi;  
  • biznesa ilgtermiņa attīstības scenārijs, uz ko jūs virzāties.

Pēc prezentācijām komisijai būs iespēja uzdot komandām sev interesējošus jautājumus par konkrēto biznesa ideju. Konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc komisijas apspriedes - festivāla “Icebreakers’22” noslēguma ceremonijas laikā.

Komandas, kas saņems grantu, noslēgs līgumu ar LU fondu. Jāatzīmē, ka, lai saņemtu grantu, līguma parakstīšanas brīdī komandas sastāvā jābūt vismaz 50% LU studentu, pētnieku vai pēdējo divu gadu absolventu. Detalizēti ar Biznesa ideju fonda konkursa noteikumiem var iepazītiesBiznesa ideju fonda nolikumā.

N.B. Ja uz grantu konkursu pieteiksies vairāk nekā 10 pretendenti, tiks rīkota priekšatlase 3. oktobrī pulksten 17.00, uz kuru tiks uzaicināti visi pretendenti.

Šogad uz skatuvēm paredzētas diskusijas un prezentācijas par četriem dažādiem tēmu blokiem: biznesa attīstība, ilgtspēja un inovācijas, drošība un radošums. Katru tēmu bloku pārstāv festivāla vēstneši - Oskars Zapackis, Kristīne Nagle, Edgars Fresh un Madara Senkane - kurus būs iespējams satikt pasākuma laikā un kuri dalīsies ar savu pieredzi un padomiem. Iepazīsties ar festivāla programmu šeit.

Ikvienam jaunuzņēmumam vai ideju autoram, kurš meklē sev komandas biedrus vai entuziastiem, kuri vēlas izveidot jaunu komandu, lai piedalītos LU Biznesa inkubatora rudens programmā vai kādās citās aktivitātēs, ir atvērta startup matchmaking zona, kur būs iespēja satikt savus domubiedrus, pastāstīt par savām prasmēm un apmainīties kontaktiem. Tīklošanās notiks brīvā formātā visas dienas garumā. Piesakies šeit.

Ja vēlies apmeklēt festivālu, paņem savu biļeti bez maksas šeit.

Festivālu organizē LU Biznesa inkubators, pateicoties Latvijas Universitātes Studentu padomes, LU fonda un mecenātu, Rīgas domes un LIAA atbalstam, kā arī pasākuma galvenajiem partneriem “LMT Retail & Logistics” un AS "4finance". Festivālu informatīvi atbalsta TVNET.