Radošums visās dzīves jomās - intervija ar festivāla "Icebreakers'22" vēstnesi Madaru Senkani

Šogad pasākuma saturu pavadīs un ar jums savā pieredzē dalīsies četri festivāla vēstneši, kuri pārstāv tādas jomas kā: radošums, ilgtspēja, biznesa attīstība un drošība. Ar šo izsludinām mūsu radošo tēmu vēstnesi - Madaru Senkani.

Kad vasara jau ir pusē un lēnām tuvojas šī gada studentu biznesa iespēju festivāls "Icebreakers'22", uzsākam tā vēstnešu izsludināšanu. Šogad pasākuma saturu pavadīs un ar jums savā pieredzē dalīsies četri festivāla vēstneši, kuri pārstāv tādas jomas kā: radošums, ilgtspēja, biznesa attīstība un drošība. Ar šo izsludinām mūsu radošo tēmu vēstnesi - Madaru Senkani. 

Lai vairāk iepazīstinātu ar radošuma plašajām iespējām, festivāla “Icebreakers’22” radošo tēmu programmu esam uzaicinājuši pārstāvēt Madarai Senkanei, kura savā ikdienā izpaužas dažādās radošuma formās: teksti reklāmām un blogam, botānisko dekoru veidošana, izšūšana. Vēstneses lomā viņa padalīsies ar to, kādas ir aizkulises, esot satura radītājai, kā arī līdz pat festivālam būs sastopama “Icebreakers‘22” jaunumos, lai dalītos stāstos par savām radošajām gaitām. 

Madara Senkane ir radošo tekstu autore. Savos tekstos viņa spēj iepīt dažādas siltas sajūtas, kas vilina izlasīt vairāk. Madara sevi izpauž ne vien vārdos, bet arī dažādos citos radošos veidos, jo laiku izmanto lietderīgi, pat klausoties podkāstu vai skatoties seriālus.

Paralēli aktīvām radošajām gaitām, Madara studē psiholoģiju Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, jo sirds grib vairāk, smadzenes prasa treniņu un studēšana ir lieliska, to var darīt jebkurā vecumā!

Iepazīsti Madaru tuvāk!

Kas ir tās daudzās radošās formas, kurās izpaudies?

Jau teju desmitgadi esmu radošo tekstu autore reklāmas aģentūrās, prieku ķeru ar aromtestu veikšanu, botāniskā bareljefa dekoru veidošanu, izšūšanu, rakstīšanu un citādu dzīves tveršanu bloga un Instagram formātos.

Kā atklāji savas radošās puses, kas tevi iedvesmoja?

Teksts ir mana mīlestība kopš bērnības, kad bērnudārzā drīkstēju diendusas gulēšanas vietā lasīt – jo mācēju. Uzreiz pēc augstskolas pabeigšanas nonācu reklāmas aģentūrā un sapratu, ka tā ir īstā vieta, kur radošuma, konceptuālas domāšanas, teksta mīlestības un atbildības sajūtas kombinācija atmaksājas. 

teuntur.lv blogs tapa, lai piešķiltu uguni savai apņēmībai doties busiņceļojumā pa Eiropu, šķita, ja sāksim par to rakstīt, būs lielāka motivācija ašāk realizēt. Un tā tiešām notika. 

Botānisko bareljefu kā ieraudzīju, tā sapratu, ka gribu. Puķītes, knibināšanās, skaists process un rezultāts, tas viss mani piesaista. Līdzīgi ar izšūšanu, pie tam man nepatīk, ka rokas bezdarbīgas, kamēr klausos podkāstus vai skatos seriālus. Bet aromtests un #rindāpēcbērna Instagram ir tā izpaušanās, kas rada lielāko gandarījumu un sajūtu, ka no manis šajā pasaulē ir pamatīgāka jēga.

Ko dari, ja iestājas krīze? Kā paņemt pauzi, kā atgūties, kā atsākt darīt vai uzsākt ko jaunu?

Esmu darītāja, manas mūzas atlido, kad piesēžos un daru. Bet ir dienas, nedēļas un mēneši, kad viena no radošuma straumītēm ir tukšāka, tad pievēršos citām, ļauju, lai paiet laiks. Ik pa laikam pamēģinu padarīt un pajust, vai iedvesma atgriezusies. Ja ne, pauzēju tālāk. Atpūties, pamēģini, atpūties, pamēģini citādāk vai ko citu. Jo lielāka krīze, jo lielāka pauze. Svarīgi ir sevi nespiest sausu, kad nav, bet arī negaidīt, ka iedvesma atnāks dīvānā. Protams, darbā tās lietas tā nenotiek, tur daru, kad un kas jādara, paļaujoties uz savu dabisko radošumu. Ja tas ir šūpulī ielikts un desmitgadi slīpēts, slikti nebūs pat tad, kad sliktās dienas.

Kā Tu pati radi saturu, no kā iedvesmojies?

Instagram es daru, ko gribu un kā gribu. Man tas nav rīks naudas, slavas vai karjeras ķeršanai. Dalos ar gabaliņiem savas dzīves, un pilnīgi nepiespiesti piesaistījušies cilvēki, kurus tas iepriecina, iedvesmo, iedrošina. Mani pašu iedvesmo mazi ikdienas smukumi un prieciņi, dalīšanās spēka apzināšanās, novērtējums. Ziņas, ka manis rakstītais kādam licis justies saprastākam, mazāk vientuļam, priecīgākam, licis aizdomāties, aizkustinājis – tas mēdz uzsist pat kādu prieka slapjumiņu acīs.

Ar ko Tu vēlētos padalīties ar studentiem?

Ar pārliecību, ka radošums nav tikai tāda untumaina vējagrābšļu padarīšana. Radošums var apmierināt dažādas mūsu vajadzības, no dienišķās desas ledusskapī līdz sajūtai, ka balsti citus.


Kāds būtu tavs ieteikums studentiem, kas grib uzsākt ko darīt?

Dari smuki un kārtīgi. Tā ir puse no panākumiem. 

“Icebreakers’22” radošuma vēstnesi Madaru tev būs iespēja satikt festivālā 6. oktobrī LU Zinātņu mājā, kur viņa dalīsies pieredzes stāstos, kā ir būt par satura radītāju, ko darīt, ja šķiet, ka radošuma mūza nav atnākusi, kā arī par dažādiem aspektiem, kādēļ radošums nepieciešams ikviena dzīvē. Tikmēr seko gan festivāla, gan Madaras jaunumiem un uzzini vairāk par satura radītāja darbības aizkulisēm. 

Seko līdzi festivāla aktualitātēm  šeit.

Vairāk informācijas par festivālu un savu bezmaksas biļeti meklē šeit

Festivālu organizē LU studentu Biznesa inkubators, pateicoties Latvijas Universitātes, LU fonda un mecenātu atbalstam, kā arī pasākuma galvenajiem partneriem “LMT Retail & Logistics”.