Veiksmīga biznesa pamatā - māksla pārdot! Izsludinām festivāla "Icebreakers" vēstnesi Oskaru Zapacki

Nav noslēpums, ka, lai validētu savu biznesa ideju, vispirms jāsaprot, vai tavu produktu kāds gribēs pirkt. Ko par ideju attīstīšanu un savu pieredzi saka festivāla "Icebreakers" vēstnesis Oskars Zapackis?

Nav noslēpums, ka, lai validētu savu biznesa ideju, vispirms jāsaprot, vai tavu produktu kāds gribēs pirkt. Taču bieži vien idejas attīstības posmā mēdzam aizrauties ar citām, mazāk svarīgām lietām. Ko par ideju attīstīšanu un savu pieredzi saka festivāla "Icebreakers" vēstnesis Oskars Zapackis?

Ir pienācis brīdis izsludināt studentu biznesa iespēju festivāla "Icebreakers" vēstnesi biznesa attīstības tēmu blokā - Oskaru Zapacki. Oskars ir pārdošanas un biznesa attīstības koučs, kurš uzņēmējdarbību uzsāka, jo jutās nenovērtēts savā darba vidē. Kā Oskars min: "Vadība nevēlējās ne uzklausīt manus ieteikumus, ne mainīt mārketinga un pārdošanas veidu." Šī iemesla dēļ Oskars nolēma mainīt savu ikdienu, ne tikai attīstot savu uzņēmumu, bet arī palīdzot citiem to darīt - gan individuālās konsultācijās, gan ar satura veidošanu dažādos kanālos un formātos (Instagram, podkāsts "Biznesa atslēga").

Nav māksla pašam ieiet Google, uzrakstīt "10 soļi, kā attīstīt savu biznesa ideju" un aiziet! Taču, cik bieži mēs esam tā darījuši? Oskars ir atbilde visiem, kuri iestrēguši sava biznesa attīstībā, nesaprot nākamos veicamos soļus, vai kuru pārdošanas apmēri, pēc Facebook ieliktas reklāmas, nepieaug. "Biznesā mēs gribam, lai viss ir skaisti un viegli, bet realitātē ir vairāk problēmu, aizkavējumu un sarežģītu situāciju, kā spējam iedomāties," min Oskars.

Savas idejas attīstīšanā svarīga loma ir arī domāšanas veidam – tam jābūt proaktīvam, fokusētam un ar konkrētu vīziju. Oskars atgādina ikvienam, kurš domā par savas idejas realizēšanu: "Vajag uztraukties tikai par to, ko mēs spējam kontrolēt." Problēmas, kas rodas biznesa attīstīšanas laikā, Oskars risina tad, kad tās atnāk, savu uzmanību vispirms veltot svarīgākām lietām, kuras spēj ietekmēt.

Oskars vēstneša lomā nav izvēlēts nejauši. Viņš zina pašu svarīgāko nosacījumu, lai biznesa ideja veiksmīgi attīstītos: "Jebkuram studentam, kurš vēlas kļūt par uzņēmēju, būtu jāsatraucas tikai par pārdošanu. Jūs visi vienmēr izdomāsiet, kādā krāsā būs jūsu produkts vai kur un kā jūs sniegsiet savus pakalpojumus, bet veiksmīga biznesa pamatā ir māksla pārdot, vai kā man pašam patīk teikt - spēja palīdzēt cilvēkam nopirkt."

Ja vēlies dzirdēt Oskara pieredzi par zaudējumiem un peļņu biznesā, investoru piesaisti un padomiem savas idejas attīstīšanai, pievienojies mums 6. oktobrī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā festivālā "Icebreakers". Savu brīvbiļeti paņem šeit.

Festivāla laikā klausies diskusijas un pieredzes stāstus, iesaisties meistarklasēs, iepazīsti karjeras iespējas dažādos uzņēmumos, tīklojies ar saviem domubiedriem un piedalies 10 000 EUR biznesa ideju konkursā. Seko līdzi festivāla aktualitātēm šeit.

Festivālu organizē LU studentu Biznesa inkubators, pateicoties Latvijas Universitātes, LU fonda un mecenātu atbalstam, kā arī pasākuma galvenajiem partneriem “LMT Retail & Logistics”.